برنامه نویسی

نقشه راه کامل توسعه دهندگان و برنامه نویسان فرانت اند Front-End 2023

توسعه Front-end یا توسعه سمت مشتری، شامل ایجاد رابط کاربری (UI) یک وب سایت یا یک برنامه وب است که تعیین می کند هر قسمت از یک وب سایت چگونه به نظر می رسد و چگونه کار می کند. UI شامل بخش بصری برنامه و تعاملات کاربر است.

هر چیزی که هنگام بازدید از یک وب سایت می بینید – انواع مختلف دکمه ها و سایر اجزای رابط کاربری، رسانه ها، متون، فرم ها، انیمیشن ها و غیره همه به عنوان بخشی از قسمت جلویی توسعه داده شده اند. لطفاً به جزئیات مربوط به آنچه علامت‌گذاری در اینجا است نیز نگاهی بیندازید.

توسعه‌دهنده فرانت‌اند نوعی مهندس نرم‌افزار است که روی توسعه‌های فرانت‌اند کار می‌کند. آنها نه تنها مسئول توسعه UI هستند، بلکه تعادل بین طراحی و عملکرد را تضمین می کنند و سرعت و مقیاس پذیری را تضمین می کنند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که وب سایت به درستی در همه مرورگرها (کراس مرورگر)، در سیستم عامل های مختلف (کراس پلتفرم)، و در دستگاه های مختلف مانند تلفن همراه، تبلت و صفحه نمایش رایانه (مقابل دستگاه) بارگیری می شود.

اگر قصد دارید یک برنامه‌نویس Front End شوید، می‌توانید با ثبت‌نام در بهترین دوره آموزشی Full Stack Development شروع کنید. ابزارها و فناوری‌هایی که برای توسعه بخش جلویی یک وب‌سایت استفاده می‌شوند، دائماً تغییر می‌کنند. انبوهی از این ابزارها و چارچوب‌های فرانت‌اند اغلب مبتدیانی را گیج می‌کند که می‌خواهند وارد مرحله مقدماتی شوند، زیرا مطمئن نیستند که چه چیزی باید بیاموزند.

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند شوید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، اینجا مکان مناسبی برای شماست. در این مقاله به بررسی ابزارها، فناوری ها، چارچوب ها و زبان های برنامه نویسی می پردازیم که باید یاد بگیرید.

ما نقشه راه برنامه‌نویس Front End را پوشش خواهیم داد. همچنین ممکن است خواندن در مورد دلایل اصلی برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده تمام پشته برای شما جالب باشد. توجه داشته باشید که نقشه راه توسعه پیشانی ارائه‌شده در این مقاله تنها راه برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس Front End نیست. این به سادگی یک راهنمای برای کسانی است که به دنبال شروع یادگیری Front End Development هستند.

درباره سؤالات مصاحبه میکروسرویس ها بیشتر بدانید. مبانی Front End  برای قدم گذاشتن در توسعه Front-End، ضروری ترین مهارت هایی که باید داشته باشید HTML، CSS و جاوا اسکریپت هستند.

این مهارت ها حداقل برای شروع با Front-End Development هستند. توجه داشته باشید که توسعه وب جلویی فقط به این سه مهارت محدود نمی‌شود، فن‌آوری‌های بسیار بیشتری وجود دارد که باید آنها را بیاموزید تا در سال 2023 به‌عنوان یک توسعه‌دهنده Front-End برتری پیدا کنید. اجازه دهید به جزئیات این مهارت‌های اساسی نگاه کنیم.

1. HTML

 HTML مخفف HyperText Markup Language است. برای تشکیل “اسکلت” یا پایه هر وب سایت استفاده می شود. ساختار و محتوای کلی یک وب سایت را نشان می دهد. عناصری که روی صفحه می بینید – دکمه ها، تصاویر، لغزنده، انتخابگر تاریخ، متون، لیست ها و غیره همه با استفاده از HTML اضافه می شوند. این زبان نشانه‌گذاری از برچسب‌هایی تشکیل شده است که برچسب می‌زنند یا نشان می‌دهند که محتوا چگونه باید ظاهر شود. به عنوان مثال، اجازه دهید به قطعه کد زیر نگاه کنیم.

در قطعه بالا:

 • یک اعلان است که باید در ابتدای هر سند HTML اضافه شود تا به مرورگر نشان دهد که چه نوع سندی را باید انتظار داشت، یعنی HTML.
 • تگ افتتاحیه HTML () و تگ بسته شدن HTML () شروع و پایان یک ساختار HTML را نشان می دهد.
 • تگ های “head” ( و ) حاوی متادیتا یا اطلاعات مربوط به وب سایت هستند. همه ابرداده ها در وب سایت قابل مشاهده نیستند، برخی از آنها اطلاعاتی برای مرورگرها هستند.
 • تگ‌های باز و بسته شدن عنوان ( و ) برای دادن عنوان به وب‌سایت شما استفاده می‌شوند که در برگه مرورگر قابل مشاهده است.
 • محتوای بین تگ های بدنه باز و بسته ( … ) حاوی عناصری است که روی صفحه ظاهر می شوند.
 • از تگ های “h1”، “h2”، “p” و “i” برای قالب بندی متن استفاده می شود.
 • از تگ “button” برای ایجاد دکمه ای با نام “Click Me!” استفاده می شود.اگر این سند HTML را در مرورگر باز کنید، تمام محتویات را به شکل زیر مشاهده خواهید کرد. همانطور که می بینید، این یک ساختار اسکلت بسیار ساده و بدون سبک است.

اگر این سند HTML را در مرورگر باز کنید، تمام محتویات را به شکل زیر مشاهده خواهید کرد. همانطور که می بینید، این یک ساختار اسکلت بسیار ساده و بدون سبک است.

HTML همچنین می تواند برای افزودن سبک های حداقلی به این عناصر مانند رنگ ها و فونت ها استفاده شود. با این حال، در مورد انعطاف پذیری با CSS مقایسه نمی شود. CSS در طراحی ظاهری قدرتمندتر است و روش استاندارد و توصیه شده برای استایل دادن به وب سایت شما است. برای کسب دانش عمیق در مورد توسعه وب، در هزینه دوره طراحی وب ثبت نام کنید تا جزئیات را بررسی کنید.

 1. CSS یا Cascading Style Sheets
  CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets است که با استفاده از آن می توانید سبک هایی مانند رنگ ها، فونت ها، طرح بندی ها و انیمیشن ها را به صفحات وب خود اضافه کنید. با CSS، می‌توانید وب‌سایت‌های واکنش‌گرا نیز ایجاد کنید که می‌توانند طرح‌بندی و سبک‌ها را با توجه به وضوح و جهت دستگاه تغییر دهند تا کاربران در هنگام استفاده از وب‌سایت شما در دستگاه‌هایی با هر اندازه، تجربه‌ای یکپارچه داشته باشند. CSS به شما این امکان را می دهد که چندین عنصر را در یک زمان استایل دهید. از انتخابگرهای برچسب، کلاس و شناسه برای هدف قرار دادن عناصر HTML که می‌خواهیم استایل کنیم استفاده می‌کند. سپس می‌توانیم از این انتخاب‌کننده‌ها برای نوشتن قوانین سبک حاوی نام خاصیت مانند “font-size”، “background-color”، “margin-left” و غیره و مقادیری برای این ویژگی‌ها استفاده کنیم.

قطعه کد زیر نشان می دهد که چگونه استایل ها با استفاده از CSS اضافه می شوند.

اکنون صفحه وب شما مانند تصویر زیر خواهد بود.

 1. جاوا اسکریپت
  اکنون که طرح‌بندی وب‌سایت خود را با استفاده از HTML ساخته‌ایم و با استفاده از CSS به آن استایل داده‌ایم، گام بعدی اضافه کردن «اقدامات» به وب‌سایت‌هایمان است. این کار با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت انجام می شود. تعامل وب سایت شما را بهبود می بخشد. شما همچنین می توانید عناصر UI پویا را با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد کنید. جاوا اسکریپت قابلیت هایی را به وب سایت شما اضافه می کند. به عنوان مثال، باز کردن منو با کلیک روی یک دکمه، به‌روزرسانی پیشرفت در نوار پیشرفت، ارسال درخواستی حاوی نام کاربری و رمز عبور به یک سرویس احراز هویت پس از کلیک بر روی دکمه «ورود» برای بررسی اینکه آیا کاربر مجاز هستید یا خیر. با کمک جاوا اسکریپت، وب سایت شما می تواند به فعالیت های کاربر در صفحه پاسخ دهد.

شما ممکن است HTML، CSS و جاوا اسکریپت را به عنوان قیاسی با بدن انسان در نظر بگیرید. نقش اسکلت و اندام ها توسط HTML ایفا می شود. نقش ظاهر و ظاهر توسط CSS ایفا می شود – قد، رنگ چشم، رنگ مو، رنگ پوست، بافت پوست، ساختار صورت، شکل دست ها و غیره. عملکردهای بدن با استفاده از جاوا اسکریپت انجام می شود – نحوه عملکرد سیستم گوارش ، نحوه عملکرد سیستم عصبی و غیره

اکنون که سه اصل اساسی توسعه front end را دیدیم، اجازه دهید به چند مهارت اساسی دیگر مورد نیاز برای یک توسعه دهنده front end نگاهی بیندازیم.

 1. دستکاری DOM
  با HTML، می توانید صفحات وب با طرح بندی ایستا را به راحتی ایجاد کنید. با این حال، ممکن است نیاز به ساخت صفحات وب پویا داشته باشید که بتوانند طرح را در لحظه تغییر دهند. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید عناصر HTML را پس از بارگیری صفحه وب اضافه، حذف یا ویرایش کنید یا ممکن است بخواهید سبک های CSS یک عنصر را تنها زمانی که یک رویداد رخ می دهد تغییر دهید. چنین دستکاری پویا در صفحه وب شما را می توان با استفاده از Document Object Model (DOM) API انجام داد، که مجموعه ای از APIها برای کنترل HTML و اطلاعات استایل است. دستکاری DOM یک مهارت خوب است که به شما در ایجاد برنامه‌هایی با قابلیت به‌روزرسانی داده‌ها یا طرح‌بندی صفحه بدون بارگیری مجدد کمک می‌کند. دستکاری DOM را می توان با استفاده از جاوا اسکریپت انجام داد.
 2. چگونه وب کار می کند
  به‌عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند، باید یک ایده اولیه از کار وب و پروتکل‌های مختلف برای برقراری ارتباط از طریق وب داشته باشید. خوب است که ایده اولیه ای از نحوه کار اینترنت، نحوه تعامل کلاینت ها و سرورها، سرور نام دامنه (DNS) و اجزای یک وب سایت یعنی فایل های کد و دارایی ها داشته باشید. در حالی که دانستن جزئیات همه پروتکل‌های ارتباطی مهم نیست، دانش اولیه این پروتکل‌ها به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت‌های امنی را توسعه دهید که امروزه بسیار حیاتی هستند. HTTPS و SSL دو پروتکل ارتباطی امن هستند که خوب است بدانید.
 3. طراحی واکنشگرا
  طراحی وب ریسپانسیو به معنای ایجاد وب سایت هایی است که می توانند در انواع و اندازه های دستگاه مورد استفاده قرار گیرند. در زمانه امروزی که مردم از وب‌سایت‌ها از همه دستگاه‌ها مانند لپ‌تاپ، رایانه‌های صفحه‌نمایش بزرگ، تبلت‌ها و همچنین تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند، توسعه رابط‌های واکنش‌گرا از اهمیت بالایی برخوردار است. این را می توان با استفاده از CSS Media Queries انجام داد، جایی که سبک و طرح بندی صفحه وب بر اساس اندازه دستگاه و صفحه نمایش تغییر می کند. طراحی ریسپانسیو به طور خودکار اجزای یک وب سایت را تغییر اندازه، پنهان، کوچک یا بزرگ می کند.

نقشه راه توسعه‌دهنده فرانت‌اند – مهارت‌های برتر که یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند باید داشته باشد
اجازه دهید اکنون به نقشه راه frontend نگاهی بیندازیم که به عنوان یک راهنما در مورد مهارت‌هایی که برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده front end نیاز دارید، استفاده می‌کند. ما برای کوتاه کردن منحنی یادگیری خود، یک دوره آنلاین توسعه دهنده وب جلویی را توصیه می کنیم.

 1. اصول اولیه – HTML، CSS و جاوا اسکریپت را بیاموزید
  همانطور که قبلاً دیدیم، HTML، CSS و جاوا اسکریپت سه مهارت اساسی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت اند هستند. بنابراین، باید خود را با این سه مهارت آشنا و راحت کنید. این اولین قدم در نقشه راه جلویی ما است. در حالی که HTML و CSS را می توان به راحتی یاد گرفت، جاوا اسکریپت می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر تجربه برنامه نویسی قبلی نداشته باشید. شما باید با سایر مهارت های اساسی که قبلا ذکر شد – دستکاری DOM، طراحی پاسخگو و کار با وب راحت باشید.
 2. هر یک از چارچوب های CSS را یاد بگیرید
  هنگامی که با اصول اولیه راحت شدید – HTML، CSS، و جاوا اسکریپت، وقت آن است که به مرحله بعدی در نقشه راه برای frontend بروید، یعنی یادگیری هر یک از چارچوب های CSS. این چارچوب ها روند توسعه را برای شما سرعت می بخشد. یکی از چالش هایی که توسعه دهندگان فرانت اند با آن مواجه هستند حفظ یکنواختی استایل در صفحات وب خود است. چارچوب‌های CSS مانند Bootstrap، Materialize، Tailwind، Semantic UI، Bulma و غیره توسعه یک وب‌سایت سازگار را آسان‌تر می‌کنند. آنها از چندین شیوه نامه CSS تشکیل شده اند که آماده استفاده هستند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا در زمانی که صرف طراحی یک وب سایت می شود، صرفه جویی کنند. این شیوه نامه ها کاربر پسند و از نظر بصری جذاب هستند و دارای کلاس های داخلی برای عناصر رایج وب مانند نوارهای ناوبری، سرصفحه ها، پاورقی ها، منوها و غیره هستند.
 3. هر یک از پیش پردازنده های CSS را یاد بگیرید
  فایل های CSS می توانند به سرعت بزرگ شوند و نگهداری آنها دشوار باشد. علاوه بر این، CSS از برخی ویژگی های برنامه نویسی قدرتمند مانند متغیرها و توابع پشتیبانی نمی کند. بنابراین، ما از پیش پردازنده های CSS که زبان های اسکریپت هستند استفاده می کنیم و قابلیت های پیش فرض CSS را گسترش می دهیم. کد توسعه یافته CSS کامپایل شده و خروجی فایل CSS معمولی است. با کمک پیش پردازنده‌های CSS، می‌توانیم از منطق در فایل‌های اسکریپت خود مانند متغیرها، توابع، میکس‌ها، وراثت، وراثت تودرتو، و محاسبات ریاضی استفاده کنیم. این کار کارهای تکراری را خودکار می کند و تعداد خطاها را کاهش می دهد و کد قابل استفاده مجدد ایجاد می کند. SASS/SCSS، Stylus و Less چند پیش پردازنده محبوب هستند.
 4. هر چارچوب جاوا اسکریپت را یاد بگیرید
  چارچوب جاوا اسکریپت کدی از پیش نوشته شده برای پشتیبانی از ویژگی ها و مزایای فراتر از جاوا اسکریپت ساده یا وانیلی است. از آنجایی که این فریم‌ورک‌ها بر روی جاوا اسکریپت ساخته شده‌اند، امکان دستیابی به تمام ویژگی‌های یک فریم‌ورک با جاوا اسکریپت معمولی نیز وجود دارد. با این حال، این فریم‌ورک‌ها بدون نوشتن کد از ابتدا عملکردهای پیشرفته‌تری را ارائه می‌کنند. به همین دلیل است که توسعه دهندگان Front End معمولاً استفاده از یک چارچوب را به جاوا اسکریپت ساده ترجیح می دهند. Angular، React، Vue.js، Meteor برخی از فریمورک های محبوب جاوا اسکریپت برای توسعه frontend هستند. همچنین می‌توانید نقش‌های تخصصی را در React، Angular یا Vue.js بیابید.
 5. کتابخانه های مدیریت وضعیت داده ها در نرم افزار خود را بیاموزید
  همراه با هر چارچوب جاوا اسکریپت، توصیه می شود بسته به اینکه کدام چارچوب را برای یادگیری انتخاب می کنید، کتابخانه های مدیریت دولتی مانند Redux، VueX، NgRX، XState و غیره را یاد بگیرید. برخی از کتابخانه های مدیریت ایالتی را فقط می توان با چارچوب های خاص استفاده کرد – برای مثال، NgRX یک کتابخانه مبتنی بر Redux است که به طور خاص برای برنامه های Angular ساخته شده است.

همه برنامه های کاربردی وب تعاملی با پاسخ دادن به “رویدادها” کار می کنند. هنگامی که یک رویداد خاص رخ می دهد، “وضعیت” برنامه شما، یعنی داده های ذخیره شده در متغیرها، به روز می شود. متغیرهایی که وضعیت برنامه وب تعاملی شما را تعیین می کنند باید در جایی ذخیره شوند. اینجاست که مدیریت دولتی به چشم می خورد. با ذخیره و به روز رسانی وضعیت برنامه سروکار دارد.

 1. اصول اولیه Package Managers را بیاموزید
  در حین کار بر روی Front End Development، با Package Managers مواجه خواهید شد. Package Manager ابزاری است که به شما امکان نصب، پیکربندی، به روز رسانی و مدیریت بسته های نرم افزاری، وابستگی های محصول و همچنین انتشار بسته های خود را می دهد. با استفاده از Package Managers، فرآیند توسعه سریع‌تر و آسان‌تر است زیرا می‌توانید از کتابخانه‌های کد ایجاد شده توسط توسعه‌دهندگان دیگر که در یک مخزن مرکزی منتشر می‌شوند، دوباره استفاده کنید. NPM و Yarn دو مدیر بسته محبوب هستند. شما باید دستورات اساسی هر یک از Package Manager ها را یاد بگیرید.
 2. سیستم کنترل نسخه را یاد بگیرید
  اگر روی یک پروژه بزرگ کار می کنید یا نیاز به همکاری با توسعه دهندگان دیگر دارید، سیستم کنترل نسخه مفید است. نرم افزاری است که به شما امکان می دهد به جای بازگرداندن دستی تغییرات، تغییرات کد منبع را مدیریت و پیگیری کنید و همچنین به نسخه قبلی کد بازگردید. سرعت و تجربه توسعه را افزایش می دهد زیرا زمان کمتری را برای مدیریت کد صرف می کنید، احتمال تضاد کد را کاهش می دهد و در صورت تمایل به بازگشت به نسخه قبلی به بازیابی کد شما کمک می کند. Git یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سیستم های کنترل نسخه است.
 1. تست کردن را یاد بگیرید
  در حالی که بسیاری از شرکت‌ها تیم‌های تضمین کیفیت را برای آزمایش گسترده برنامه اختصاص داده‌اند، به‌عنوان یک توسعه‌دهنده، از شما انتظار می‌رود که آزمایش اولیه برنامه خود را برای اطمینان از قابلیت استفاده و عملکرد انجام دهید. نوشتن موارد تست برای کد شما راهی است برای اطمینان از اینکه کد مطابق انتظار کار می کند. به همین دلیل است که تست نرم افزار یکی دیگر از مهارت های مهمی است که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Front End به آن نیاز دارید. سطوح مختلفی از تست در توسعه front-end مانند تست واحد و تست پایان به پایان وجود دارد. چندین ابزار برای آزمایش در دسترس هستند مانند جست، موکا، یاس، سرو و غیره.
 2. ابزارهای توسعه وب سایت را بیاموزید
  هنگامی که وب سایت خود را ساختید، باید این وب سایت را راه اندازی کنید تا هر کسی در اینترنت بتواند از وب سایت بازدید کند و از آن استفاده کند. برای استقرار یک وب سایت، باید اصول اولیه ابزارهای میزبانی را بدانید. می توانید از ابزارهایی مانند Github Pages، Heroku، Firebase، Netlify، Vercel و غیره استفاده کنید. ارائه دهندگان ابری مانند Amazon Web Services، Google Cloud Platform، Microsoft Azure نیز خدمات میزبانی را ارائه می دهند.
 3. موضوع پیشرفته را بیاموزید
  به‌عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند، اغلب وب‌سایت‌هایی می‌سازید که با APIها و خدمات RESTful یا SOAP تعامل دارند. بنابراین، می‌توانید در مورد فناوری‌هایی مانند REST، SOAP، جاوا اسکریپت ناهمزمان و XML (AJAX)، اشتراک‌گذاری منابع متقاطع (CORS) و غیره که هنگام تعامل کلاینت (نقطه جلویی برنامه) با سرور مورد نیاز هستند، بیاموزید.

یک جایگزین برای API های REST GraphQL است که یک زبان جستجو و دستکاری داده منبع باز است. این اجازه می دهد تا توسعه دهندگان API های سریع و انعطاف پذیر بسازند. استفاده از GraphQL توسعه دهندگان را قادر می سازد تا درخواست هایی را ارسال کنند که می توانند داده ها را از چندین منبع در یک تماس API واکشی کنند.

برنامه وب پیشرو (PWA) یکی دیگر از مفاهیم خوب شناخته شده است که با استفاده از آن می توانید برنامه هایی با قابلیت های اضافی مانند قابلیت نصب، رابط برنامه مانند، اعلان های فشار، ذخیره سازی، همگام سازی پس زمینه و غیره بسازید.

یکی دیگر از موضوعات خوب دانستن، SSG (Static Site Generator) است. SSG ابزاری است که وب سایت های HTML را با استفاده از مجموعه ای از الگوها و داده های خام تولید می کند. داده های این صفحات وب ثابت هستند، یعنی تغییر نمی کنند. بنابراین، آنها می توانند از قبل ساخته شوند و در صورت درخواست آماده ارائه به کاربران هستند و در نتیجه بارگذاری سریعتر انجام می شود. توسعه دهندگان می توانند از قالب ها برای تولید صفحات وب به صورت خودکار استفاده کنند. جکیل، گتسبی، Next.js تعداد کمی از SSG های رایج هستند.

 1. نمونه کارها را بسازید
  تبریک می گویم! با یادگیری مهارت های فوق، اکنون یک توسعه دهنده Front End هستید. بعد چی؟ خوب، شما ممکن است برای کار برای نقش Front End Development درخواست دهید. چالش این است که Front End یک زمینه بسیار رقابتی با تعداد زیادی متقاضی برای موقعیت های نسبتاً کمتر است. برای متمایز شدن از سایر متقاضیان، ایده خوبی است که پورتفولیوی خود را بسازید. پورتفولیو وب سایتی است که در آن می‌توانید اطلاعاتی درباره خود، تجربیات، مهارت‌هایتان، نسخه آزمایشی یا پیوند پروژه‌های گذشته‌تان، توصیفات و غیره اضافه کنید. این به شما کمک می‌کند مهارت‌های خود را به نمایش بگذارید، اعتبار و دیده شدن خود را در صنعت افزایش دهید. شما می توانید نمونه کارهای خود را میزبانی کنید تا مدیران استخدام و کارفرمایان بالقوه شما بتوانند پروژه ها و مهارت های گذشته شما را در عمل ببینند. پورتفولیوی شما می تواند به شما کمک کند تا در کمیته استخدام تاثیر مثبتی داشته باشید و شغلی پیدا کنید.


امیدوارم این مقاله به شما این ایده را بدهد که چه مراحلی را می‌توانید دنبال کنید تا یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند شوید، و در سفرتان برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند عالی موفق باشید!

به خاطر داشته باشید که این نقشه راه برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت اند صرفاً یک دستورالعمل برای یادگیری است، نه قوانین مشخص. ابزارها و فناوری های وب در حال تغییر هستند و به روز نگه داشتن خود و به روز رسانی مهارت های خود ضروری است. شما همیشه می توانید پس از انجام تحقیقات خود مسیر یادگیری را انتخاب کنید که مطابق با برنامه، امور مالی و سطح مهارت شما باشد! برای یادگیری فناوری های Front End Development ذکر شده در این نقشه راه توسعه دهنده front end، می توانید دوره آنلاین KnowledgeHut Front End را بررسی کنید.

سوالات متداول

 1. چگونه می توانم یک توسعه دهنده فرانت اند شوم؟
  برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت اند، باید اصول اولیه را بدانید – HTML، CSS، و جاوا اسکریپت. اینها حداقل شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت اند هستند، بنابراین باید در این مهارت ها قوی باشید. می‌توانید از یادگیری برخی از مهارت‌های ذکر شده در بالا صرفنظر کنید، اما سعی کنید با استفاده از مهارت‌هایی که آموخته‌اید، پروژه بسازید. تمرین، شما را به یک توسعه دهنده front-end خوب تبدیل می کند.
 2. آیا آینده ای برای توسعه دهندگان فرانت اند وجود دارد؟
  قطعا! ما نمی توانیم زندگی خود را بدون اینترنت تصور کنیم، به همین دلیل است که شرکت ها وب سایت های بیشتری می سازند. نه تنها شرکت ها به دنبال توسعه دهندگان فرانت اند برای ساخت وب سایت های خود هستند، بلکه به دنبال بهبود وب سایت های موجود خود هستند. در سال 2022، بیش از 6000 فرصت شغلی در فهرست Indeed برای توسعه دهندگان فرانت اند وجود داشت.
 3. آیا برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده front-end باید تمام مهارت های بالا را بدانم؟
  نه، نقشه راه توسعه دهنده front end بالا فقط یک توصیه است. لازم نیست تمام مراحل را به یک ترتیب دنبال کنید. در صورتی که شغل شما نیاز به دانستن آنها نداشته باشد، می توانید انتخاب کنید که مهارت های خاصی را نادیده بگیرید.

منبع: knowledgehut.com

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *